Bafra’da Kasaplara Zabıta Denetimi

Bafra’da Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren kasaplar ve et ürünleri satan işletmeleri denetledi. Bu denetimler, 78 zincir market ve yerel dükkanlarda gerçekleştirilen gramaj, etiket ve taşıma belgesi kontrollerinin ardından yapıldı.

Bafra’da Kasaplara Zabıta Denetimi
Yayınlama: 15.10.2023
Düzenleme: 19.10.2023 23:50
A+
A-

Bafra’da kasaplara zabıta denetimi gerçekleştirildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bafra Belediyesi’nde 78 zincir market ve yerel dükkanlarda yürütülen ağırlık, etiket ve nakliye belgesi kontrollerinin ardından ilçedeki kasaplar ve et ürünleri satan işletmeleri denetledi.

Bafra'da Kasaplara Zabıta Denetimi

Bafra’da Kasaplara Zabıta Denetimi

Zabıta, toplam 22 iş yerinde denetim gerçekleştirdi. Bafra zabıtası denetimde, satılan et ve et ürünlerinin gıda yönetmeliğine uygunluğunu kontrol etti. Ayrıca zabıta, iş yeri ruhsatı ve satış noktalarının genel temizliğini de kontrol etti.

İnsan sağlığının en önemli öncelik olduğuna vurgu yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Zabıta ekiplerimiz ilçe genelinde kesintisiz denetimlerine devam ediyor. Zincir ve yerel marketlerden sonra ilçemizde sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken et ve et ürünleri satışı yapan işletmelerde denetimlerde bulunduk. Halkımızın sağlığını doğrudan etkileyen gıda üretimi ve ürün satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerimiz sürecek. Yapılan denetimlerde ilçe halkının sağlığını tehdit edecek eksikliklerin tespit edilmemiş olması bizi memnun etti. Esnaflarımıza, gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bizi, Twitter‘da da takip edin!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.