Gökhan Özen kalp krizi haberi İnstagram’ı salladı! Kimdir, Kaç Yaşında?

Gökhan Özen kalp krizi haberi İnstagram’ı salladı! Kimdir, Kaç Yaşında?
Yayınlama: 19.12.2022
Düzenleme: 19.12.2022 22:52
A+
A-

Gökhan Özen kalp krizi haberini İnstagram’dan duyurmasının ardından hayranları büyük şok yaşadı. Sevilen şarkıcı Gökhan Özen, İnstagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“Dün gece yarısı Los Angeles’ta evimde geçirdiğim kalp krizi sonrası hastanede bir süre kontrol altında kaldıktan sonra taburcu edildim. Böyle bir haberi sizlerle paylaşmayı istemezdim ama iyi gün var kötü gün var. Bundan sonrasında kontrollere devam edip stresten uzak çok sakin bir hayat yaşamayı planlıyorum. Allah’a emanet”

Gökhan Özen kalp krizi haberini İnstagram'dan duyurdu

Gökhan Özen kalp krizi haberini İnstagram’dan duyurdu

Gökhan Özen Kimdir? Kaç Yaşında?

1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen ve asıl adı Ahmet Gökhan Özen olan ünlü sanatçı, 43 yaşındadır. Aynı zamanda albümlerindeki birçok şarkının söz, müzik ve düzenlemesini kendisi yapmaktadır. Üstelik enstrümanlardan gitar piyano vs. çalmaktadır.

Aslen Trabzon Beşikdüzülü ve dört kişilik çekirdek bir ailenin son üyesi olan sanatçının ağabeyiyle arasında iki yaş vardır. İlk ismi olan “Ahmet”, dedesinin (annesinin babası) ismidir. “Gökhan Özen”, 6 yaşında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu imtihanlarında yüksek başarı göstererek ilk müzik eğitimine burada çok sesli koroda başlamıştır. Dünya çapında klasikleşmiş opera eserlerini 3 sene boyunca gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok kez koro ile birlikte sahnede sergiledi. Aynı zamanda Ankara Radyosu’nda da eğitim almıştır.

Ankaralı Annesi; “Tülay Nadire Özen”, arkeologtur. Trabzonlu Babası; “Osman Nuri Özen” makina yüksek mühendisidir. Ağabeyi; “Özgehan Özen”, şehir ve bölge plânlama alanı mezunudur ve Odtü’de öğrencilere eğitim vermektedir.

16 yaşındayken, 1996/1997 yılında radyo programcılığına başlayan Gökhan Özen, “Gökhan Özen’le Canlı Canlı” adını verdiği yayınlarına 4 yıl boyunca devam etmiştir. Radyo yayınlarında istek parçaları gitar eşliğinde canlı canlı seslendirdiği müzik programıyla tanınmaya başlanmıştır. İlk olarak Radyo Tatlıses’te başladığı yayın hayatında daha sonra Best Fm’e transfer olmuştur. Burada yaptığı yayınlarla dikkatleri üzerine çekmiştir. Gördüğü ilgi sebebiyle, Best Fm’in tv kanalı Best Tv’de ekranda sunumlar yaptı. Bununla birlikte daha bir ilgi odağı oldu ve bu sayede albüm teklifleri aldı. Milenyumda radyo ve tv yayınlarına devam eden Özen, ilk albümünü piyasaya sürmüştür.

7 Temmuz 2010’da, Mehmet Sevigen’in kızı olan Selen Sevigen ile evlendi. 16 Temmuz 2012’de Ada Deren Özen, 28 Temmuz 2015’te ise Derin Su Özen isimli kız çocukları oldu. Çift, Kasım 2016’da, yazılı bir basın açıklaması yaparak boşandıklarını açıkladı. 2005 yılında Kuaför Mehmet Gülsüm’ün kaçırılarak dövülmesi olayında suçu teşvik nedeniyle 2 ay cezaevinde yattı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.