Melek Mosso konseri iptal mi? Twitter’da ne dedi? neden iptal oldu?

Melek Mosso konseri iptal mi? Twitter’da ne dedi? neden iptal oldu?
Yayınlama: 26.05.2022
A+
A-

Melek Mosso konseri iptal mi? Twitter’da ne dedi? neden iptal oldu? kimdir nereli? şarkıları Vikipedi

Ünlü müzisyen ve şarkıcı Melek Mosso konseri iptal olmasının ardından Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Ahlaksızlığa özendirdiği iddiasıyla Isparta’daki konseri iptal edilen şarkıcı Melek Mosso, Twitter’daki hesabından sessizliğini bozdu. Karara isyan eden ünlü şarkıcı, “Birkaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak” dedi.

Sevilen müzisyen ve şarkıcı Melek Mosso’nun 3 Haziran’da Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sahneye çıkacaktı. Ancak Anadolu Gençlik Vakfı, Mosso’nun kentte konser düzenlemesine tepki göstererek “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta’mız da yeri yoktur” dedi. Yaşananların ardından konseri iptal edilen Melek Mosso, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Melek Mosso Konseri İptal Olunca Afişten İsmi Çıkarıldı

Tepkilerin ardından Twitter hesabından paylaşım yapan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Melek Mosso’nun yer almadığı konser afişini yayınlayarak “Isparta Uluslararası Gül Festivalimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

Melek Mosso Konseri İptal!

Melek Mosso Konseri İptal!

“ISPARTA’YA GİDEREK ŞARKILARIMI SÖYLEYECEĞİM”

Twitter hesabından paylaşım yapan Melek Mosso, şu sözleri sarfetti: “Ben bu ülkenin kadınıyım. Fikirlerimle, vizyonumla, hayallerimle her yeni gün geleceğe sanatımı işliyorum. Genci yaşlısı milyonlarca sevenim var. Bir kaç kendini bilmeze kalmadı benim ahlakımı sorgulamak, kadınlık onuruma laf atmak. Bu zihniyetteki insanlar kendi yüreklerindeki karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, vermeyeceğiz… Ben Isparta’ya elbet gidecek ve şarkılarımı söyleyeceğim. Bugün olmazsa yarın sarılacak kalplerimiz.”

Melek Mosso Twitter

Melek Mosso Twitter

Ünlü Şarkıcı Melek Mosso Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında Vikipedi

Melek Mosso veya kimliğindeki adıyla Melek Davarcı; 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri dünyaya gelmiş, müzisyen ve aynı zamanda müzik öğretmenidir. Bununla birlikte müziğe yedi yaşında ilk bestesini yaparak başlayan Mosso, dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistlik görevlerinde bulundu.

Melek Mosso Konseri İptal Oldu!

Melek Mosso Konseri İptal Oldu!

Eğitiminin ardından geldiği İstanbul’da Kadıköy – Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınmaya başladı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek; müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Ayrıca çeşitli müzik yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak; çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

Yıldız Tilbe’nin “Vursalar Ölemem” isimli şarkısını yeniden yorumladığı video; 100 milyonun üzerinde izlenme sayısı elde etti. No.1’in TV dizisi Çukur için yapılan “Hiç Işık Yok” isimli şarkısında No.1’e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca “Hiç Işık Yok” isimli parça No.1’in “Siyah Bayrak” albümünde yer aldı. 2018 yılında söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi; “Kedi” ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.

Tempo Online magazin haberleri artık Twitter‘da!