Onur Akın Kalp Krizi Geçirdi! Sağlık Durumu Nasıl?

Onur Akın kalp krizi geçirdi ve yoğun bakıma alındı. Ünlü sanatçıyı bir an bile olsun yalnız bırakmayan eşi ve çocukları hastaneden ayrılmadı. Peki, Onur Akın’ın sağlık durumu nasıl? Hayati tehlikesi var mı?

Onur Akın Kalp Krizi Geçirdi! Sağlık Durumu Nasıl?
Yayınlama: 06.01.2023
Düzenleme: 06.01.2023 03:00
A+
A-

Onur Akın Kalp Krizi Geçirdi! Sağlık Durumu Nasıl?

Onur Akın kalp krizi geçirdi, yoğun bakıma alındı. Özgün müzik sanatçısı Onur Akın, yeni yılın ilk saatlerinde sevenlerini korkuttu. Hipertansiyonu bulunan ünlü sanatçı, yılbaşı gecesi geçirdiği kalp krizi nedeniyle Medistate Kavacık Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yaklaşık iki gün yoğun bakımda tedavi gören ünlü türkücü, bugün normal odaya alındı.

Haberi, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Akın, duygularını bu sözlerle ifade etti:

“Hoşgeldin 2023… Biraz şakacı bir yıl olacak,tansiyonumu yükseltip nefesimi kesti mutluluktan… Her şey güzel başladı oysa ,ne güzel girmiştik yeni yıla ailecek. Nazara mı geldik ne? Birden hipertansiyonum daha hiper oldu ve ciğerlerimi, kalbimi zorladı. Hemen müdahale ile yoğun bakımda yattım ve işi şimdilik tatlıya bağladık gibi… Birkaç gün daha kontrol altında kalacağım sadece. Bırakmıyor beni kardiyologum Doç. Dr. Zekeriya Küçükdurmaz , dahiliye uzmanım Uzm. Dr. Hüseyin Yaşar ve göğüs hastalıkları doktorum Sn. Doç. Dr. Zehra Yaşar. Bu arada 2 gündür bana gül gibi bakan yoğun bakım ekibine, tüm emekçilere, benim güzel eşim ve yeğenlerime, sonsuz teşekkürler… Enseyi karartmayalım, her şey çok güzel olacak, sıkıntı yok…” onur akın kalp krizi

Ünlü sanatçı Onur Akın kalp krizi sonrası iki gün yoğum bakıma alındı. Daha sonra normal odaya alınan sanatçı, İnstagram hesabından şu notu paylaştı:

Onur Akın Kalp Krizi Geçirdi

Onur Akın Kalp Krizi Geçirdi

Onur Akın Kimdir? Hayatı, Biyografisi

1967 yılında Bitlis’te dünyaya gelen ünlü sanatçı Onur Akın’ın babası öğretmen, annesi ise ev hanımıdır. Köy Enstitüsü mezunu olan babasının tayini nedeniyle İstanbul’un Beykoz ilçesine yerleşen Onur Akın, ilkokul ve ortaokul eğitimini Paşabahçe’de tamamladı. Türkiye’de özgün müziğin önemli isimleri arasında yer alan Onur Akın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur.

Başarılı sanatçı Onur Akın, 1987 yılında Grup Baran’ı kurdu. Ardından Yediveren isimli ilk albümünü 1989 yılında dinleyicisiyle buluştu. Aynı zamanda Vedat Türkali’nin 1944’te yazmış olduğu “Bekle Bizi İstanbul” isimli şiiri de besteleyip yorumladı. Bununla birlikte 1991 yılında “Kuytuda Başak” adlı albüm Grup Baran’ın ikinci ve son albümü oldu. 1991 yılından sonra müzik çalışmalarını kendi adı ve soyadıyla sürdürdü. Ayrıca ilk yıllarda sert çıkışlı şarkıları tercih eden sanatçı, tarzını aşk şarkıları ile değiştirdi.

Ayrıca başarılı sanatçı Onur Akın’ın, Cumhuriyet Halk Partisi’nin birçok seçim şarkısında da imzası bulunmakta.

Haber: Tempo Online Magazin

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.