Recep İvedik 7: Hepinizin alnına koyacağız inşallah

Recep İvedik 7: Hepinizin alnına koyacağız inşallah
Yayınlama: 26.12.2022
Düzenleme: 26.12.2022 17:34
A+
A-

Recep İvedik 7 filminde fatura ve rant göndermesi: Hepinizin alnına koyacağız inşallah… Recep İvedik’in yaratıcısı Şahan Gökbakar, izleyicilerinin Recep İvedik 7 yorumlarını paylaştı: “Hepimiz gibi faturalarla derdi var”

Özellikle rant projelerinden hayat pahalılığına kadar toplumsal birçok probleme değindiği Recep İvedik 7 filmi ile gündeme bomba gibi düşen Şahan Gökbakar, “Binlerce tebrik ve teşekkür mesajı alıyorum. İnsanın çektiği filmin seyircisinden böyle geri dönüşler alması gerçekten çok gurur verici. Minnettarım.” sözleriyle kendini ifade etti.

Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 7 filmi 9 Aralık’ta Disney Plus platformunda yayına girdi. Üstelik her filmi ile izlenme rekorları kıran Şahan Gökbakar; son filminde sadece güldürmekle kalmadı, bazı kesimleri de kızdırdı.

Recep İvedik 7 filminin giriş sahnesinde, Recep İvedik televizyon karşısında haber kanallarını gezerken “Bir kanal yukarı çıkıyorsun, her şey çok güzel; bir kanal aşağı iniyorsun, her şey çok kötü. Bir kanal yukarı çıkıyorsun, uçuyoruz; bir kanal aşağı iniyorsun, göçüyoruz. Hangisi kardeşim ya, bizi de manyak ettiniz!” diyerek havuz medyasına da gönderme yapıyor. Aynı zamanda gelen elektrik faturasında 900 lira yazdığını görmesiyle Recep İvedik fenalık geçirmeye başlıyor.

Recep İvedik, hayat pahalılığı ile daha fazla mücadele edemeyeceğini anlıyor. Ardından arkadaşı Nurullah’ı da yanına alarak babaannesinden kalan köy evine yerleşmeye karar veriyor. Ancak köyü tamamen ortadan kaldıracak ve ormanları yok edecek bir rant projesiyle burun buruna geliyor.

Recep İvedik 7’den fatura ve rant göndermesi: Hepinizin alnına koyacağız inşallah

Çökelek Holding’in patronu Enver Çökelek ise, bölgede bulunan ve mineral bakımından zengin olduğu söylenen mucize çamuru alnına sürmesiyle gençleştiğini söylüyor. Daha sonra, köylülerin tarlalarını rayiç bedelden satmalarına ikna etmek için köy kahvesindeki toplantıya kandırma maksatlı bir video mesaj yolluyor. Bu video mesajda Çökelek, mucize çamuru farketmesiyle halka hitaben “Burada otel yapıp, bu çamuru hepinizin alnına koyacağız.” diyor.

Recep İvedik 7’nin sahnelerinin çoğunda eleştiri getirilen ekonomik kriz ve gelir eşitsizliği yandaşların tepkisini çekti.

TAKİPÇİLERİNDEN GELEN MESAJLARI PAYLAŞTI

Şahan Gökbakar ise takipçilerinden gelen Recep İvedik 7 ile ilgili Twitter mesajlarını paylaştı. Magazin haberleri gündemini oluşturan o mesajlardan bazıları şöyle:

  • “Mesajları alıyoruz o ayrı ama ilk seriden beri hep çok gülüyoruz.”
  • “Böyle memleket esprilerine hasret kalmıştık.”
  • “İvedik çok değişmiş. Hepimiz gibi faturalarla derdi var, inşaatlarla alnımıza koymak isteyen müteahhitlerle. Ha bir de kadın haklarına saygılı… Bildik İvedik’liğinden uzaklaşamadan tabi. Şahan ve Togan’ın olgunluk dönemi Recep İvedik 7’sini çok sevdim.”
  • “Verdiğin subliminal mesajları umarım herkes anlamıştır, çünkü herkesin seviyesine inerek ancak böyle anlatılabilirdi. Tebrikler Şahan Gökbakar…”
  • “Recep İvedik bu defa çok farklı. İnce mizahın en üst sınırları ve halktan bir karakterle ülkenin sorunları bu kadar güzel sergilenebilirdi. Üstelik zamanlama da çok isabetli, mesaj ulaştı. Tek kelime ile harika…”
  • “Faturaları gördüğümde aynı semptomlar bende de oluyor…”
  • “Toplumsal olayları hem mizah hem de ince ayarla anlattı. Hem güldüren hem de düşündüren Şahan Gökbakar ile gurur duydum…”

Recep İvedik 7 Fragmanı İzle

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.