Yüz gençleştirme estetiği ile yaşlanmayı durdurun

Yüz gençleştirme estetiği ile yaşlanmayı durdurun
Yayınlama: 16.10.2021
Düzenleme: 28.09.2022 03:47
A+
A-

Yüz gençleştirme estetiği ile yaşlanmayı durdurmaya ne dersiniz? Yaş alma ile birlikte yüzde, sarkma, derin kırışıkları, jest ve mimik çizgileri görülür. Yıllara meydan okuyamayan cildimiz de yer çekimi etkisiyle sarkmalar meydana gelir, kırışıklık zaman ile derinleşir. Özellikle kaş kaldırmak, ağız çevresi mimikleri kırışıkların daha çok artmasına ve derinleşmesine neden olur. Yaşlanma bile artık kolajen üretimi azalır, kas ve yağ dokusunda kayıplar meydana gelir, kemikler küçülür. Bu süreçler tamamen fizyolojik bir süreçtir ve normaldir. Tüm bunların etkisi sonucunda ise yaşlanma meydana gelir. Yüz estetiği bu noktada devreye girer.

Yüz Estetiğine Bakış Açımız Ne Olmalıdır?

Yüz gençleştirme estetik ameliyatlarında çok tercih edilen bir cerrahi işlemdir. Yaş almaya ile beraberinde gelen ve çok faktörlü nedenleri bulunan sarkma ve kırışıklık gibi etkileri ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm sağlamaktadır. Yaş alan yüzü taze, yenilenmiş ve dinlenmiş göstermek için bir ameliyatın veya birden fazla ameliyatın birbiri ardına uygulanmasıdır. Yaş alma süreci zaman içerisinde devam eden ve durmayan bir süreç olduğu için yüz gençleştirme işlemi çeşitli cerrahi işlemler veya uygulamalar ile tekrarlanmalıdır.

Yaşlı Yüz Belirtileri Nelerdir?

Yaşlanma zamanın içinde herkesin başına gelen doğal bir süreçtir. Bundan dolayı belirtileri iyi izleme ve erken müdahale etmekte fayda vardır. Erken müdahale için ise belirtileri iyi takip etmek ve bilmek gerekir. Geç kalınmış bir müdahale estetik işleminde yoktur. Fakat daha az zahmetli yöntemler ile genç cildinizi koruyabilirsiniz. Yüz gençleştirme işleminden önce yaşlanma belirtileri takip edebilir ve cerrahi müdahalede talep edebilirsiniz. Yaşlanma belirtileri ise;

  • Alın çizgilerinin derinleşmesi.
  • Kaş çevresinde kırışıklık.
  • Göz kapaklarında sarkma.
  • Kaz ayaklarının oluşması.
  • Burun ve dudak kıvrımların artması ve katlanma.
  • Çene ve gıdı hattında sarkma.
  • Boyunda perdelenme.
  • Güneş lekelerinin artması.
  • Göz altı torbaları ve çizgileri.

Bu belirtilerin görülmesi ve artması sonucunda uzman bir doktordan randevu alabilir, gerekli işlemleri danışabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.