Bakan Nebati, EYT sorusuna error verdi

Bakan Nebati, EYT sorusuna error verdi
Yayınlama: 12.12.2022
A+
A-

Bakan Nebati, EYT sorusuna error verdi

Bakan Nebati, birçok açıklamasında olduğu gibi bugün de şaşırtmamaya devam etti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milyonlarca kişinin gündeminde olan EYT ile ilgili bir muhabirin, “EYT düzenlemesi Hazine’ye mi takıldı?” sorusuyla alay etti.

TBMM Genel Kurulu’nda bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesi görüşüldü. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görüşmeler için geldiği Meclis’te bir gazetecinin EYT ile ilgili sorusuna verdiği yanıt gündemi salladı.

Son aylarda milyonlarca kişinin tek gündemi olan EYT ile alakalı olarak “EYT düzenlemesi Hazine’ye mi takıldı?” sorusuna alay edercesine karşılık veren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “EYT mi?” diye cevap verdi. Nebati daha sonra gülerek yürümeye devam etti.

İşte Bakan Nebati ve O Soru

“Ayıptır, ayıp!”

Bakan Nebati’nin Twitter’da gündem olan bu alaycı tavrı tepkiye neden oldu. CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Twitter sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, “Soruya ve verilen cevaba bakın, milletle dalga geçiyor resmen. Ayıptır, ayıp! Milyonlar sizin ağzınızın içine bakıyor…” diyerek Bakan Nebati’ye tepkisini gösterdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.