Bim Olayı Nedir? BİM’e Neden Saldırılıyor?

Bim Olayı Nedir? BİM’e Neden Saldırılıyor?
Yayınlama: 05.12.2022
A+
A-

Bim Olayı Nedir? BİM’e Neden Saldırılıyor?

Bim olayı nedir? İşte Bim marketle alakalı son dakika haberleri. BİM ve MHP arasında yaşanan gerginliğin ardından Bim CEO’su Galip Aykaç’ın hakaret dolu açıklaması sonrasında Antalya’da bir BİM mağazasının camına “Devlet baba” yazıldı. Aynı zamanda Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ise, kimliği belirsiz kişilerce BİM mağazanın camları kırıldı. Ardından BİM CEO’su Galip Aykaç’ın Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifası süreci devam ediyor.

Antalya Hakkında Twitter hesabına göre, Antalya’da kimliği belirlenemeyen bir grup kişi, BİM marketin camlarına zarar verirken görüntülendi. Aynı zamanda marketin camına sprey boya ile “Devlet baba” yazıldı. Bir başka BİM şubesinin ise camları kırıldı.

İşte Antalya Korkuteli Bim Mağazasına Yapılan Taşlı Saldırı

Peki, Bim Olayı Nedir?

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’deki grup toplantısında, enflasyon etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tutmuş ve sattığı ürünlere zam yapan zincir marketlerin ‘FETÖ’yle bağılarının araştırılmasını önermişti. Peki, son günlerde gündem olan Bim olayı nedir? işte haberin devamı…

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM CEO’su Galip Aykaç, 30 Kasım’da 7. Private Label zirvesinde konuşmuştu. Aykaç, zincir marketler hakkında iktidarın söylemleri ve basında çıkan haberlerle ilgili olarak şunları söylemişti:

“Perakende işletmelerinin enflasyondan arındırılmış sadece nominal kar rakamlarına bakan olumsuz yorum yapan trollere, maaşlı televizyon yöneticilerine, bizleri terörist ilan edenlere, bizlere vicdansız, hatta kansız diyenlere ve bunları gazetede yayınlayarak ahlaksızca bizi çete ilan edenlere ve -tabirimi maruz görün çok daha kötüsünü söylemek istiyorum ama müsaadenizle- gazeteci müsveddelerine söyleyeceğimiz sözler var.”

Aykaç’ın söz konusu konuşmasında sert ifadeler kullanarak şu açıklamaları yapmıştı:

“‘Eğer doğruysa’ diyerek ülkenin değerlerine saldıranlara, ilan vermiyoruz diye gazete sayfasını boş bırakanlara, televizyonda salyalarını akıtarak küfredenlere, bilmedikleri konularda biliyormuş gibi yorum yapanlara, peyniri yumurtayı sadece sofrasında görüp peynirle yumurtayla ilgili yorum yapanlara, ‘bu dünyayı size yaşanmaz kılarım’ diyecek kadar meselelerden bir haber olan, depoyu basıp günlük tüketim kadar bile olmayan yağları ‘halka dağıtırım’ diyen iş bilmez yöneticilere, mağaza çalışanlarına ‘söyleyin yöneticilerinize bu işin sonu kötü olacak, size burada ekmek yedirtmeyiz’ diyen yerel yöneticilere, ziraatten haberi olmayan İstanbul Ziraat Odası başkanına, FETÖ terör örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var.

Bize bakarak ‘ya bir tuğla da ben koyayım bu binanın temel taşına’ demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan insanlar sizlere ve bizlere bu yakıştırmayı yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz.”

İşte Bim Ceo’su Galip Aykaç’ın Sonunu Getiren O Konuşması

MHP HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Aykaç’ın açıklamasına, MHP’den hakarete varan bir karşılık gelmişti. Bununla birlikte MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda isim verip “Vatandaşın kanını emen asalaklar” diyerek Aykaç’ı hedef almıştı.

Suç örgütü liderliğinden tutuklandıktan sonra Bahçeli’nin çağrısının ardından Alaattin Çakıcı ile birlikte tahliye edilen Kürşad Yılmaz da dün Aykaç’a yönelik tehdit içerikli mesajlar paylaştı. Ardından da Yılmaz, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye Yüzyılı vizyon belgesi, bağımsız dış politika hamleleri, yerli ve milli politikalarla KIZILELMA yürüyüşünün içeride ve dışarıda belli çevrelerde oluşturduğu rahatsızlığın farkındayız. Türkün bu şanlı yürüyüşünü mümkünse kesmek, değilse geciktirme adına durumdan vazife çıkaranlar da olacaktır. Görünen o ki BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç bu göreve talip olmuştur.

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç denen şahıs Liderimizin açıklamalarını üstüne alıp çıkmış haddini aşan bir üslup, tavır ve tarzda açıklamalar yapmıştır. Ayrıca seni ve senin gibi sıyırtmaları uyarıyorum. Vatandaşı zor durumda bırakacaksınız, liderler uyarınca da çıkıp kabadayılık yaparcasına açıklama yapacaksınız, öyle mi? Kime kimlere hangi güce güveniyorsanız bütün güvendiğiniz güçlerle birlikte hepinize diyorum. Tuttuğunuz köşe başları mezarınız olur. Bu memleketi bu sokakları siz siz olun sakın sahipsiz sanmayın. Bilinmelidir ki bu mücadele hiç bitmeyecek, ancak güçlü Türkiye’nin yükselişine kimse set vuramayacaktır.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.