Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Beyazlatılır?

Genital Bölge Kararması Neden Olur, Genital Bölge Nasıl Beyazlatılır?Genital bölge genel olarak normal ten rengimizden biraz daha koyu …

Genital Bölge Kararması Neden Olur? Nasıl Beyazlatılır?
Yayınlama: 29.09.2022
Düzenleme: 29.09.2022 13:04
A+
A-

Genital Bölge Kararması Neden Olur, Genital Bölge Nasıl Beyazlatılır?

Genital bölge genel olarak normal ten rengimizden biraz daha koyu tonlardadır. Esmer kişilerde bu koyuluk biraz daha yoğun olabilir. Ancak yapısal faktörlerin dışında, bunu kozmetik ve estetik bir sorun olarak gündeme getiren farklı durumlar da olabiliyor. Sebepler ne olursa olsun genital bölge kararması görsel olarak rahatsız edici olabiliyor. Günümüzde genital bölge beyazlatıcı gibi bazı tekniklerle bu sorunu ortadan kaldırmak ya da hafifletmek ve görsel olarak kabul edilebilir bir psikolojik seviyeye çekmek mümkün. Kadınların genital bölgelerine yönelik yaşadıkları estetik kaygıların büyük bir kısmı fizyolojik nedenlere bağlıdır yani fiziksel semptomları vardır. Genital bölge kararması sorunu görsel bir şikayetmiş gibi algılansa da altında yatan nedenler araştırılmalı ve tedavi edilmelidir. Aksi takdirde çeşitli tekniklerle uygulanan vajina beyazlatma işlemi geçici bir etki yaratabilir. Bu sebeple çözüm yollarına geçmeden önce tetikleyici nedenlere şöyle bir göz atalım.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Yazının başında da belirttiğim gibi genital bölgemiz vücudumuzun diğer bölümlerine göre daha koyu renkte olur. Bu yapısal bir durumdur. Bazen de genital bölge kararması zaman içerisinde dikkat çekici boyuta ulaşabilir. Görsel açıdan son derece rahatsız edici olabilen bu sorun karşısında ilk iş genital bölge beyazlatıcı seçenekleri araştırmak olur. Oysaki öncelikle nedenler tespit edilmelidir. En yaygın nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Hormon Değişimleri

Hormonlar sıralamayı kimseye kaptırmıyor. Her zaman ki gibi öncelikli her zaman ki gibi baş rolde. Hormon değişimleri; ergenlik, menopoz, doğum, emzirme gibi vücut değişimlerinin yaşandığı kritik döngülerde bazen bu süreçler tamamlansa dahi kalıcı izler bırakabiliyorlar. Genital bölge kararması da bunlardan bir tanesi.

Bazı Hastalıklar

Bazı hastalıkların varlığı vücudun belli bölümlerinde özellikle de genital bölgede renk koyulaşmasına sebebiyet verebiliyor. Kronik diyabet ya da halk arasında söylendiği şekliyle şeker hastalığı bunlardan bir tanesi. Bunun yanı sıra, böbreklerin tepesinde bulunan surrenal bez ya da adrenal bez olarak da adlandırılan böbrek üstü bezinin az çalışması ya da fazla çalışması gibi sebepler de etkili olabiliyor. Bu tarz durumlarda vajinal beyazlatma işlemi görsel olarak etkili sonuçlar sunabilse de, kararmaya neden olabilen bu hastalıkların da kontrol altında tutulması gerekiyor.

Genital Bölge Tahrişleri

Klasik ağda yöntemleri, epilasyon, dar kıyafetlerden kaynaklı sürtünmeler, akne gibi lezyonlar genital bölgede tahrişlere yol açarak genital bölge kararması ile sonuçlanabiliyor. Tahrişe yol açan faktörler ortadan kaldırılmadıkça genital bölge beyazlatıcı uygulamalar zaman içerisinde tekrar edilmesi gereken bir işlem haline dönüşebiliyor.

Bazı İlaçlar

Genital bölge kararması bazı doğum kontrol haplarının yan etkisi olarak da hayatımıza girebiliyor.

Sigara Tiryakiliği

Tütün ürünlerinin yoğun kullanımı ten renginde koyulaşmaya sebep olabiliyor. Genital bölge kararmasında katkıları olan etkenlerden bir tanesi.

Genital Bölge Beyazlatıcı İşlemler Nelerdir? Vajina Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Genital bölgeye tavsiyeler üzerine müdahale etmeye çalışmak doğru bir yaklaşım değildir. Bilimsel dayanağı olmayan, etkinliği kanıtlanmamış yöntemlerden uzak durmanızı öneriyorum. Internet üzerinde genital bölge beyazlatıcı adı altında denk geldiğiniz bitkisel reçeteleri gelişigüzel kullanmanız; tahrişlere ve kalıcı izlere sebebiyet verebilir. Genital bölge problemlerinin çözümünü her zaman ki gibi kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına bırakıyoruz. Genital bölge kararması sorunu için günümüzde en etkili sonuçları sunan yöntem ise lazer uygulamaları. Lazer teknolojisinde son nokta olarak değerlendirdiğimiz Femilift Lazer cihazı, sadece vajinal beyazlatma işlemi için değil genital bölge fonksiyonlarının iyileştirilmesinde de tercih ediliyor. Alma firmasının yeni model fraksiyonel lazer cihazı olan Femilift; idrar torbası sarkma, pubis sarkma, cinsel ilişkide haz kaybı, genital bölge şekil ve renk bozuklukları gibi bir çok farklı genital bölge şikayetlerinin giderilmesinde etkili olabiliyor.

Genital Bölge Beyazlatma Pahalı Mı?

Vajinal beyazlatma işlemi için en çok merak edilen konulardan birisi de pahalı bir uygulama olup olmadığı. Bu sorunun cevabı renk açma işleminde hangi tekniğin kullanılacağına bağlı olarak değişebiliyor. Bunun yanı sıra işlemi kimin yaptığı ve işlemin nerede yapıldığı da fiyatlandırmada son derece önemli. Bu tamamen uzmanlık gerektiren bir konu. Bu sebeple herhangi bir yerde işinin ehli olmayan kişilerce yapılması kalıcı sorunlarla sizi baş başa bırakabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.