Selçuk Geçer Dolar Yorumu İle Şok Etti!

Selçuk Geçer Dolar Yorumu İle Şok Etti!
Yayınlama: 09.12.2022
Düzenleme: 09.12.2022 16:25
A+
A-

Selçuk Geçer Dolar Yorumu Korkuttu!

Selçuk Geçer Dolar yorumu ile şok etti, Youtube ve Twitter‘ı salladı!.. Türkiye’nin en çok güvenilen isimlerinden olan ekonomist Selçuk Geçer, Dolar endeksinin düşeceğinin altını çizerek elinde Dolar bulunan yatırımcıları yıl sonu için uyardı.

Selçuk Geçer, Youtube kanalındaki açıklamasında, dolar karşısında diğer ülkelerin para birimlerinin de değer kazanacağını söyleyerek, ”Dolar aşağıyı gösteriyor. Euro ve sterlin yukarıyı gösteriyor. Çünkü görünen o ki ABD’deki enflasyon frenlenmiş gibi. Önümüzdeki aylarda oluşabilecek olağanüstü durumları da bir şerh olarak kenarı koyuyorum” dedi.

Ekonomist Selçuk Geçer Dolar Yorumu

Ekonomist Selçuk Geçer Dolar Yorumu

DOLAR ENDEKSİ NASIL YÜKSELİR?

Dolar endeksin enflasyon nedeniyle gerileme beklediğini açıklayan Selçuk Geçer, doların yükselme ihtimali için ise şu ifadelere yer verdi:

ABD’de aniden çok yüksek bir enflasyon gelirse yani yüzde 8.5 ve 9 aralığında bir enflasyon gelirse ki düşük bir ihtimal, o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz.

YIL SONU DOLAR 20 TL’NİN ÜZERİNE…

Geçer, piyasalarda sert rüzgarların yaşanacağını ifade etti. Devamında ise, Aralık ayında Dolar kurunun 20 TL üzerine çıkabileceğini vurguladı.

Ekonomist Selçuk Geçer Dolar Yorumu YouTube

Selçuk Geçer Dolar Yorumu İle Biliniyor, Peki Ekonomist Selçuk Geçer Kimdir?

Selçuk Geçer, 1972 yılında Eskişehir’de doğmuştur. 1986 – 1989 yılları arasında Eskişehir’de Ahmet Kanatlı lisesinde okudu. Bununla birlikte lise yıllarında yüzme sporuyla meşgul oldu. Ayrıca Üniversite eğitimini 1990 – 1994 yılları arasında Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Selçuk Geçer, 3 Mayıs 2003’te evlilik yaptı. Geçer, 2 çocuk babasıdır.

Türkiye’nin önde gelen firma ve kurumlarına marka ve iletişim danışmanlığı hizmeti vermektedir. Uzmanlık alanları Ekonomi Haberleri, Medya İlişkileri ve haber spikerliği. Ayrıca medya sektöründe uzun yıllar ekonomi birimlerinin yönetici kadrolarında görev aldı.

Halk Emeklilik, Gateway, Intercity gibi firmalarda Kurumsal İletişim Müdürlüğü yaptı. Ekonomi habercisi, yorumcu ve analist olan Selçuk Geçer, İstanbul FM, Expo Channel, Kanal 9, Kanal E, Kanal 24, KRT TV, Bloomberg HT, Business Channel, CNBC-e gibi kanallarda iş adamı, siyasetçi ve CEO’ların katıldığı programlar yaptı. Yeni Şafak gazetesinde yayınları yayınlandı. 2006 yılında Mercek Altı Tartışma Programı İle Ziraatçiler Derneği Yılın Ekonomi Habercisi ödülünü aldı.

2007 yılında Yılın ekonomi müdürü gibi ödüller aldı. Ayrıca Ocak 2007 – Temmuz 2012 yılları arasında Kanal 24 TV Ekonomi Müdürlüğü görevi yaptı. Aynı zamanda 2012 yılında Kanal 24 TV Ekonomi Müdürlüğü görevinden istifa eden gazeteci Selçuk Geçer, Cem Medya Grubu’nun yeni genel yayın yönetmeni oldu. Bununla birlikte 2012’nin Temmuz ayında BloombergHT’te çalıtı.

Bloomberg Ht kanalında “Selçuk Geçer İle Reel Sektör” programı’nın modoratörlüğünü yapmaya devam etmektedir. Ayrıca KRT TV’ de her hafta Pazartesi günleri yayınlanan 3GEN programında ekonomi analizleri yapmaktadır. Üstelik Türkiye’nin önde gelen firma ve kurumlarına marka ve iletişim danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bununla birlikte Geçer, 2015 yılında Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkan Yardımcılığı yaptı. Daha sonra Youtube kanalından dolar, altın, borsa ve ekonomi yorumları videoları çeken Geçer, yatırımcılar tarafından dikkatle izlenmektedir. Ayrıca Selçuk Geçer dolar yorumu için kendisini Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Selçuk Geçer Kimdir Kaynak: Biyografi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.