Troy Karta Nasıl Geçilir? Troy Pos Nedir? Nasıl Alınır? Hangi Bankalarda Var? Kimin?

Troy karta nasıl geçilir, Troy Pos nedir, nasıl alınır ve kimin sorularının cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. Troy, Türkiye’nin ilk yerli ödeme sistemi olarak dikkat çekiyor. Troy kart, hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabiliyor. Troy Pos, ise iş yerlerine hızlı, güvenli ve kolay bir ödeme deneyimi sunuyor.

Troy Karta Nasıl Geçilir? Troy Pos Nedir? Nasıl Alınır? Hangi Bankalarda Var? Kimin?
Yayınlama: 23.11.2023
Düzenleme: 23.11.2023 23:08
A+
A-

Troy karta nasıl geçilir sorusu, son zamanlarda birçok kişinin merak ettiği bir konu. Bununla birlikte Troy kart, Türkiye’nin ilk yerli ödeme sistemi olarak 2016 yılında hayata geçirilmiştir. Troy kart, Visa ve Mastercard gibi uluslararası ödeme sistemlerine alternatif olarak geliştirilmiştir. Bununla birlikte, Türkiye’deki tüm bankaların katılımıyla desteklenmiştir. Ayrıca Troy kart, hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabiliyor. Üstelik, tüm POS cihazları, ATM’ler ve internet alışveriş siteleri ile uyumlu.

Troy Karta Nasıl Geçilir? Troy Pos Nedir? Nasıl Alınır?

Troy Karta Nasıl Geçilir? Troy Pos Nedir? Nasıl Alınır?

Troy Karta Nasıl Geçilir?

Yerli ödeme kartı Troy karta nasıl geçilir sorusunun cevabı ise oldukça basit. Aynı zamanda Troy kart, bankalar tarafından müşterilere sunulan bir hizmet olduğu için, Troy karta geçmek isteyen kişilerin yapması gereken tek şey, kendi bankalarıyla iletişime geçmek. Bankalar, Troy kart talep eden müşterilerine, mevcut kartlarını iptal edip yerine Troy kart gönderiyor. Aynı zamanda bankalar, müşterilerinin mevcut kartlarını Troy kart olarak da yeniliyor. Aynı zamanda Troy karta geçiş işlemi, bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Ancak, genellikle birkaç gün içinde tamamlanmaktadır.

Yerli ödeme sistemimiz Troy karta geçmenin avantajları nelerdir diye merak edenler için ise, Troy kartın birçok faydası olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Troy kart, yerli bir ödeme sistemi olduğu için, döviz kuru dalgalanmalarından etkilenmiyor ve yabancı ödeme sistemlerine ödenen komisyonları ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte Troy kart, aynı zamanda güvenli bir ödeme sistemi olarak da öne çıkıyor. Troy kart, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda EMV teknolojisi, 3D Secure, NFC, QR kod gibi güvenlik özelliklerine de sahiptir. Troy kart, ayrıca müşterilere çeşitli kampanya, indirim ve puan kazanma imkanları da sağlamaktadır.

Milli Ödeme Sistemi Troy Pos Nedir?

Son günlerde sık duyduğumuz Troy Pos, Türkiye’nin ilk yerli ödeme sistemi Troy’un sunduğu bir POS cihazıdır. Troy Pos, tüm banka kartları, kredi kartları ve ön ödemeli kartları kabul eder ve iş yerlerine hızlı, güvenli ve kolay bir ödeme deneyimi sunmaktadır.

Troy Pos, aynı zamanda temassız ödeme teknolojisine de sahiptir. Temassız ödeme, Troy kartın veya cep telefonunun POS cihazına yaklaştırılmasıyla gerçekleşir ve işlem süresini kısaltır. Temassız ödeme, Troy logosu veya temassız sembolü olan her yerde yapılabilmektedir.

Troy Pos, iş yerlerine sadece ödeme hizmeti değil, aynı zamanda çeşitli avantajlar da sağlar. Troy Pos, iş yerlerine özel kampanya, indirim ve puan kazanma imkanları sunar. Ayrıca, Troy Pos, iş yerlerinin müşteri sadakatini artırmak için kendi sadakat programlarını oluşturmalarına olanak tanımaktadır.

Troy Pos Nasıl Alınır?

Ülkemizin ilk yerli ödeme sistemi Troy Pos nasıl alınır sorusuna cevabı olarak, size şu bilgileri verebiliriz:

Yerli ödeme sistemi Troy Pos, Türkiye’nin ilk yerli ödeme sistemi Troy’un sunduğu bir POS cihazıdır. Aynı zamanda Troy Pos, tüm banka kartları, kredi kartları ve ön ödemeli kartları kabul etmektedir. Ayrıca, iş yerlerine hızlı, güvenli ve kolay bir ödeme deneyimi sunar.

İşletmenize Troy Pos alabilmeniz için, Troy Pos sunan bankalarla veya elektronik para kuruluşlarıyla iletişime geçmelisiniz. Troy Pos sunan bankalar arasında Akbank, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası gibi kurumlar bulunmaktadır. Troy Pos sunan elektronik para kuruluşları arasında ise Papara, İninal, Param, Paycell, Paynet, Setcard, Troy Ön Ödemeli Kart gibi kurumlar bulunmaktadır.

Yerli ödeme sistemi Troy Pos için, ilgili banka veya elektronik para kuruluşunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda telefonla arayarak veya şubeye gidebilirsiniz. Dükkanınıza Troy Pos almanız için, iş yerinizin vergi levhası, imza sirküleri, kimlik fotokopisi gibi belgeleri hazırlamanız gerekebilmektedir. Üstelik Troy Pos almak için, aylık veya yıllık bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Troy Pos alabilmeniz için, banka veya elektronik para kuruluşunun belirlediği kriterlere uymanız gerekmektedir.

Troy Kart Hangi Bankalarda Var?

Milli kart olan Troy kart, Türkiye’nin ilk ve tek yerli ödeme sistemidir. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından 2015 yılında kurulmuş, 2016 yılında da onayları alınmıştır. Troy, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart olmak üzere üç farklı kart hizmeti sunmaktadır. Troy’un açılımı “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”dir.

Troy kart hangi bankalarda var diye merak ediyorsanız, size şu listeyi verebilirim:

 • Akbank
 • Aktif Bank
 • Albaraka
 • Anadolubank
 • Emlak Katılım
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Kuveyt Türk
 • PTT
 • Şekerbank
 • TEB
 • Türkiye Finans
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Vakıf Katılım
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

Troy kart sahibi olmak için, bu bankalardan birine başvurabilirsiniz. Ayrıca, Troy kart ile Türkiye’deki tüm POS cihazlarından, ATM’lerden ve internetten alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, Troy kart ile yurtdışında da Mastercard, Maestro, Cirrus ve Visa logolu yerlerde ödeme yapabilirsiniz. Aynı zamanda Troy kart, Türkiye’nin finansal bağımsızlığını ve güvenliğini artıran bir ödeme yöntemidir.

Troy Kart Kimin? Sahibi Kim?

Troy kartın sahibi, BKM ve hissedarları olan 20’den fazla bankadır. Bu bankalar arasında en büyük paya sahip olan ise, yüzde 51,01 ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’dır. Troy kart, Türkiye’nin finansal bağımsızlığını ve güvenliğini artıran bir ödeme yöntemidir.

Tempo Online son dakika haberleri anlık olarak Twitter‘da!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.