Zafer Işık Yumruk attı, Hüseyin Örs yoğun bakımda! Hüseyin Örs Kimdir? Vikipedi

Yayınlama: 06.12.2022
Düzenleme: 06.12.2022 23:49
A+
A-

AKP milletvekilleri ile İYİ Parti milletvekilleri arasında kavga başladı. Meydana gelen kavgada dengesini kaybederek yere düşen milletvekilleri oldu. Hararetli kavga esnasında Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk attı. Örs, aldığı yumrukla yere yığıldı. Ardından ambulansa Güven Hastanesi’ne yetiştirilen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, yoğun bakıma alındı.

2023 yılı bütçelerini görüşmek için TBMM Genel Kurulu toplanmıştı. Bütçe görüşmeleri devam ettiği sırada CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan gerginliği meydana geldi.

Hüseyin Örs Kimdir? Vikipedi

1964 yılında Trabzon’da dünyaya gelen siyasetçi, matematikçi, iktisatçı ve akademisyen Hüseyin Örs, İyi Parti Trabzon milletvekilidir.

1981 yılında Trabzon Lisesinden, 1985’te Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olmuştur. 1992’de KTÜ’de iktisat anabilim dalında yüksek lisans eğitimini ve 1998’de KTÜ’de iktisat doktorasını tamamlamıştır.

1986’da Giresun’da öğretmen olarak meslek hayatına atıldı. Ardından, 1987’de KTÜ bilgisayar programcısı olarak göreve başladı. Bununla birlikte 1989’da KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde asistan oldu. Ayrıca 1999’da öğretim görevlisi oldu. Ayrıca 2001’de yurt dışı görevi için gittiği Kazakistan’da Türk-Kazak Devlet Üniversitesi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinde Açık Öğretim Fakültesi dekan yardımcısı olarak görev yaptı. Bununla birlikte 2008’de KTÜ İİBF ekonometri bölümünde yardımcı doçent unvanı alarak Ekonometri Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevine atandı. 2012’de KTÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

2009’da 1461 Trabzon futbol kulübünün başkanlığına seçilmiştir.

2014’te MHP’den Trabzon Büyükşehir belediye başkan adayı, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde ise milletvekili adayı olmuştur. 2018 Türkiye genel seçimlerinde ise İYİ Parti’den Trabzon milletvekili seçilmiştir.

6 Aralık 2022 tarihinde TBMM’deki yıllık bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında çıkan yumruklu kavgada Örs, AK Parti milletvekili Zafer Işık’tan aldığı darbe sonucunda hastaneye kaldırıldı. Bununla birlikte yumruk, kalbindeki ritim problemini tetiklemesi nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Aynı zamanda evli ve 1 çocuk babası olan Hüseyin Örs’ü ziyaret ettiğini belirten İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Örs’ün sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade etti.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCseyin_%C3%96rs

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.