Oğuz Alper Öktem: Kellemi ortaya koydum (Kimdir?)

Oğuz Alper Öktem: Kellemi ortaya koydum (Kimdir?)
Yayınlama: 15.11.2022
Düzenleme: 15.11.2022 22:34
A+
A-

Martı’nın CEO’su Oğuz Alper Öktem’den İTEO Başkanı Eyüp Aksu’ya: Kellemi ortaya koydum (Kimdir?)

Oğuz Alper Öktem, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu hakkındaki  korkunç iddiası ile Twitter’ı salladı!..

Elektrikli scooter şirketi Martı’nın “TAG – Tek Araçla Gidelim” platformunu duyurmasının ardından İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, bu uygulamayı “korsanlık” olarak niteleyerek yasal işlem başlatmıştı.

Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun kendisini ve ailesini tehdit ettiğini iddia ederek “Bu olaydan sonra hele bu işin çözümü için bırak kariyerimi kellemi ortaya koydum, hodri meydan” dedi.

Martı'nın CEO'su Oğuz Alper Öktem'den İTEO Başkanı Eyüp Aksu'ya: Kellemi ortaya koydum (Kimdir)

Martı’nın CEO’su Oğuz Alper Öktem’den İTEO Başkanı Eyüp Aksu’ya: Kellemi ortaya koydum (Kimdir)

Elektrikli scooter şirketi Martı, geçtiğimiz aylarda kullanıcılarının aracındaki boş koltukları aynı yöne gitmekte oldukları kişilerle paylaşabilmesine imkan kılan “TAG – Tek Araçla Gidelim” platformunu duyurmuştu.

YASAL İŞLEM BAŞLATTILAR

Ancak uygulamayı “korsanlık” olarak niteleyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, Martı uygulaması hakkında yasal işlemler başlattı. Ardından, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın (İTEO) başkanı Eyüp Aksu da Facebook hesabından da aynı cümleleri kullanarak yargıya gittiklerini söyledi.

TEHDİT EDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Gelişmelerin ardından Bunun üzerine Martı Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Oğuz Alper Öktem, bu ay içinde açtığı Twitter hesabından bir video yayınlayarak Aksu’nun kendisini ve ailesini tehdit ettiğini iddia etti.

Paylaştığı videoda Öktem, şunları söyledi;

“Bu söyleyeceklerim ne taksi plakası sahiplerine ne de taksi emekçilerine. Doğrudan İTEO başkanı Eyüp Aksu’ya. Sen beni tehdit edebilirsin.

Geçen sene Libadiye’deki ofisime iki tane adamını gönderdin. Aynı zamanda o şirket Türkiye’nin gururu bir teknoloji devi. Türkiye’ye milyonlarca dolar yatırım getiriyor.

New York borsasına açılan ilk şirket olacak, Türk bayrağını orada dalgalandıracak.

“SEN KİMSENİN AİLESİNİ TEHDİT EDEMEZSİN”

Hadi bunu da yaptın ama sen kimsenin ailesini tehdit edemezsin. O kırmızı çizgiyi geçemezsin. İstanbul sizin yüzünüzden mağdur.

İnsanlar taksi bulamadığı için karısını doğum için hastaneye götüremiyor. Çocuklar taksi bulamadığı için ÖSS’yi kaçırıyorlar.

Biz senin yarattığın bu hastalıklı sisteme çare olsun diye çevreci, kanuni, ekonomik, trafiği çözen bir şey yaratıyoruz. İnsanlar hatır taşımacılığı yapabilsinler diye bir teknolojik altyapı kuruyoruz, buna da taş koyuyorsun.

“SANA KALSA İNSANLAR EŞİ DOSTUYLA ARABAYA BİNMESİN”

Sana kalsa insanlar eşleriyle dostlarıyla da arabaya binmesinler. Bu carpool denen olay yıllardır yurtdışında var hatta ABD’de sol şeritten arabada tek kişi gidemezsin. Arabanda iki üç kişi varken sol şerite geçebilirsin.

“SEN ADALETİN ÜSTÜNDE DEĞİLSİN”

Bir de Twitter’dan veya kulağıma geliyor, ‘Adliyedeki savcılar istediğimizi yaparlar, istediğimiz kararı aldırırız’ gibi imalarlar insanları, savcıları, hakimleri töhmet altında bırakıyorsun. Sen adaletin üstünde değilsin, bunu yapma.

“KELLEMİ ORTAYA KOYDUM, HODRİ MEYDAN”

Taksi emekçisi kardeşim, günde 12 saat haftada yedi gün trafikte direksiyon sallıyorsun. Hiçbir sosyal güvencen ve mesain yok.

Asgari ücret kazanmak için kendini paralıyorsun. Bu sistem adaletsiz bir sistem. Bu sistemi kuranların kimin olduğunu iyi bil.

Emeği senden ama ekmeği başkası yiyor. Senin arkanda asıl ben varım. Bu olaydan sonra hele bu işin çözümü için bırak kariyerimi kellemi ortaya koydum, hodri meydan.”

Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Teknolojiden en üst seviyede yararlanıp adını dünyaya duyuran Oğuz Alper Öktem, son yıllarda adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Peki, genç girişimci Oğuz Alper Öktem kimdir?

Tam burslu olarak Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi’nde okuyan genç girişimci Oğuz Alper Öktem, lisans eğitimini Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Londra Ekonomi Okulu Siyasal Ekonomi Bölümü’nde bitirdi.

İş hayatına Deutsche Bank’ın Londra ofisinde nükleer enerji şirketleri üzerine çalışmalar yaparak başlayan Öktem, 2014 yılında İstanbul’a dönüş yaptı.

Kariyerine BluTV şirketinde Chief Operating Officer olarak devam etti. Ardından, 2018 yılında Martı İleri Teknoloji’yi kurdu.

Oğuz Alper Öktem Biyografi Kaynak: Martı İleri Teknoloji

Kaynak: Haberler

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.